חדשות 2 - מיקי כוכבת הילדים: "גם אני רוצה שיחבקו אותי".

אם יש לכם ילדים קטנים אתם ודאי מכירים את מיקי. אחרי שנים של הופעות מיוזעות בתוך בובות ענק, היה נדמה שהיא סוף סוף הגשימה את החלום והפכה לכוכבת. עד שהגיעה שיחת הטלפון שהודיעה לה שהיא חולה בסרטן. היא החליטה שתי החלטות: הראשונה הייתה לשמור על זה בסוד עד כמה שאפשר, וההחלטה השנייה הייתה לתעד - הכל
כוכבת הילדים מיקי לא גילתה כמעט לאף אחד על גילוי מחלת הסרטן בגופה. "בא לך לצעוק", היא מתארת, "ובא לך להגיד 'רגע, גם אני רוצה שיחבקו אותי'. זה יותר קשה בגלל שאני לא מוציאה את זה". בין הבודדים שידעו על המחלה, היו הרופאים ממחלקת הילדים בבית החולים שבו ביקרה כדי לשמח ילדים חולים. "מקסימה, כמה שאת משמחת אותם", אמרה למיקי אחת הרופאות, "כמה שאת מעודדת אותם, זה פשוט לא אמיתי. שתהיי לנו בריאה ושתמשיכי לקבל את הזכות הזאת לשמח את הילדים ואת ההורים".
עד לא מזמן, לפני שהפכה למיקי, קראו לה מיכל מוכתר. אם הקול שלה מזכיר לכם מישהו, זה בטח קופיקו, או הכבשה שושנה, או אולי הבובה פסטי. מי ששלף אותה מהדמויות והתחפושות הוא המפיק אריק עורי, האיש שהביא לנו את הופה היי ויובל המבולבל. הוא היה הראשון לזהות. "כל תנועה שלה, כל מילה, היא עשתה מה שהיא רוצה כמו פלסטלינה. זה לא קורה הרבה, זה סוג של פנומנלי", אומר עורי.
ואז בפעם הראשונה מיקי ניצבה בפרונט וזכתה להצגה משלה. "אני עומדת בחדר הלבשה, ואני לא צריכה להתאפר בצד. אני יכולה להתאפר עם מראה משל עצמי. ואז אני מקבלת טלפון, ורשום אריק, ואני עונה - וכבר העיניים מתחילות לדמוע - והוא אומר 'אני עומד פה בקופה, וכל האנשים האלה באו לראות אותך'. זה רגע שאתה אומר לעצמך 'הצלחתי'"
"הדבר הראשון ששאלתי זה אם ינשור לי השיער"
הדמות של מיקי תפסה מהר מאוד הרבה מעבר למשוער: מאות הצגות בכל הארץ, מופעים סולד אאוט, קבוצת מעריצים בפייסבוק המורכבת מאמהות שמאוהבות בה, וחלום גדול שהתגשם בבת אחת בגיל 31, אחרי שנים רבות של עבודה קשה. וכמו כל כוכב עולה, בחנוכה האחרון היא כבר הופיעה חמש פעמים ביום. זו הייתה אמורה להיות התקופה היפה בחייה של מיקי.
"במסגרת הבדיקה השגרתית גיליתי גוש בצוואר, גוש קטן, בערך סנטימטר או פחות, ואמרתי לה שנגמור את ההופעות, אין בזה שום דבר מלחיץ, נעשה אולטראסאונד ונברר יותר טוב את המהות של הממצא הזה", מספר הרופא של מוכתר, ד"ר בנימין נגריס. "ואז הגיע הטלפון", נזכרת מוכתר, "שאלו אם אני יכולה להגיע למרפאה. ואמרו שזה דחוף. שאלתי מה קרה. אז אמרו לי שזה דחוף. הנסיעה הזאת לשם תהיה איתי לנצח. הכל עובר בראש. ההורים שלי, מה יקרה לי, אני מפחדת, אני בלחץ, ישתנו לי החיים עכשיו".
"הדבר שפחדתי ממנו, היה שם", מבהיר ד"ר נגריס, "התגלה שיש שם גידול ממאיר של בלוטת המגן". "הדבר הראשון ששאלתי זה אם ינשור לי השיער, אז אמרו לי 'זה מה שמטריד אותך?'. יש משהו במחלה הארורה הזאת שנורא מסמל את הדבר הזה. זה הדבר הראשון שהפחיד אותי". אלא שמה שהדאיג יותר את ד"ר נגריס היה האפשרות של מוכתר להיפגע במיתרי הקול. "כאן ספציפית הבעיה היא העצב שמזין את מיתר הקול", הוא מסביר. "ואצל מישהו שהקול הוא המקצוע שלו - אז ודאי שזה מדאיג שבעתיים".